Polar – coś więcej niż zegarek sportowy

Sympatycy zdrowego trybu życia i ćwiczeń na siłowni, wiedzą jak bardzo pomóc może pulsometr. Ten wynalazek mierzy tętno, liczbę spalonych kalorii, a ponadto kontroluje intensywność treningu. Dodatkową zaletą pulsometrów jest to, że ich skomputeryzowany system zamknięty jest w bardzo małym urządzeniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się pulsometry, które są elementem zegarka noszonego na co dzień. Warto monitorować swoje postępy i mieć pulsometr zawsze przy sobie, ponieważ nawet podczas codziennych obowiązków, nasz organizm intensywnie pracuje. Obecnie pulsometry zostały unowocześnione, dzięki temu dostarczają wielu ciekawych informacji, na temat wykonywanych aktywności.

Pulsometry Suunto

Producent sprzętu Suunto, wykonuje swoje produkty z kompozytowych materiałów. Przewiewny pasek, w który zaopatrzone są zegarki sportowe z pulsometrem, zapewnia komfort podczas treningów. Produkty Suunto przystosowane są do pracy w każdych warunkach, nie dość, że są odporne, to dodatkowo można ich używać w temperaturze od -20 do +60 stopni. Dzięki pulsometrom tejże firmy, możemy na bieżąco sprawdzać swoje tętno oraz liczbę spalonych kalorii. System zawarty w sprzęcie, oblicza wskaźnik BMI, posiada stoper, a także alarm. Jest powiązany z większością urządzeń cardio, dlatego łatwo dostosować trening idealny do naszych potrzeb. Zegarek połączony z pulsometrem i innymi pomocnymi opcjami, został stworzony dla osób, które chcą na bieżąco kontrolować swój trening.

Urządzenie marki Polar, to coś więcej niż zegarek, czy pulsometr. Wynalazek ten, nazywany jest monitorem aktywności. Mierzy tętno, kalorie, posiada wskaźnik wykonanej pracy oraz krokomierz. Pulsometr Polar, wyposażony w dodatkowe funkcje, jest w stanie sklasyfikować nawet rodzaje wykonywanej aktywności, a następnie je przeanalizować! Dzięki możliwości połączenia z urządzeniami mobilnymi, dostarczy informacji o czasie i jakości snu. Jest kompatybilny z systemem Android, Windows (XP,7,8 oraz nowsze) oraz Mac. Urządzenie Polar, posiada Bluetooth, a dzięki temu umożliwia korzystanie z aplikacji mobilnej – Polar Flow, przez którą jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować korzyści, które płyną z naszego działania. Monitor aktywności Polar, został stworzony dla każdego, kto chciałby przez całą dobę kontrolować swoje wyniki, a jednocześnie otrzymywać wskazówki, pomagające osiągnąć wymarzony cel.