Najlepszy sprzęt pod namiot

Kiedy decydujemy się na podróżowanie, zwłaszcza w dalekie miejsce, i wiemy, że nie zawsze będziemy mogli liczyć na wygodne łóżko to decydujemy się na zabranie ze sobą śpiworu. Warto zdecydować się na taki, który ma jak najwięcej dobrych opinii i w miarę możliwości przystępną cenę.

Fjord Nansen to znana z produkcji namiotów i śpiworów firma, która całkiem niedawno podbiła ranking śpiworów. Wszystko za sprawą Drammen Mid 50c, który okazał się wszystkim, czego potrzebuje nawet najbardziej wymagający podróżnik. Świetnie nadaje się na noce zarówno chłodne jak i upalne zapewniając przy tym komfort podczas spania. Dodatkowym plusem jest niebywała lekkość, która jest decydującą zaletą podczas długich podróży. Tokk XL to także śpiwór firmy Fjord Nansen. w rankingach zajmuje drugie miejsce.Użytkownicy docenili go głównie za materiał, z którego został wykonany, ponieważ bez względu na warunki pogodowe jest praktycznie nie do pobrudzenia. Ostatnią lokatę rankingu zajmuje Coleman Silverton 250 ST. Producent postarał się o jak największą izolację i zapewnia, że można go używać przy temperaturach na poziomie minus 20 stopni. Śpiwór Coleman jest polecany głównie kobietom, ponieważ bardzo dobrze kumuluje ciepło, które nie jest zbyt szybko tracone. 

Oprócz śpiworów w chłodne wieczory i noce przyda się też termos, który utrzyma ciepłotę płynu. Ranking termosów jest jednym z ważniejszych, który należy przejrzeć przed długą podróżą, kiedy to zastawiamy się nad wyborem tego odpowiedniego. Tylko szczere opinie użytkowników mogą pomóc nam w wyborze. Pierwsze miejsce rankingu zajmuje wykonany ze stali termos Tatonka HC Staff. Ma on bardzo dobre opinie, ponieważ bardzo dobrze utrzymuje temperaturę płynów nawet przez wiele godzin, a precyzyjnie wykonane zamknięcie zapewni bezpieczeństwo i nieprzeciekanie. Termosy Coleman zajmują drugie miejsce. Dostępne są w trzech pojemnościach, czyli idealnie nadają się na podróże z dzieckiem. Nie będzie ono musiało pić z dużego termosu, tylko wybierze dla siebie najmniejszą z opcji. Także wykonano go ze stali. Ostatnie miejsce zajął Fjord Nansen One Touch. Jego pojemność to 0,7 l. Mimo tego, że został wykonany solidnie to automatyczny korek jest tu ogromnym minusem. Podczas zamykania kilka kropel może wydostać się na zewnątrz, a co za tym idzie – termos czasami przecieka.