Jak się przygotować pod namiot?

Twoja przyjaciółka obchodzi urodziny, a Ty nie masz pojęcia co jej kupić? Wiesz, że uwielbia górskie eskapady i chętnie zaczęłaby swoją przygodę z polami namiotowymi?

Jeśli na oba pytania odpowiedziałeś twierdząco to masz odpowiedź – śpiwór i namiot to prezenty, jakie bez dwóch zdań okażą się być strzałem w dziesiątkę. Oczywiście przed zakupem staniemy przed zasadniczym pytaniem – jaki namiot wybrać oraz jaki śpiwór wybrać. Odpowiedź nie okaże się prosta, dlatego warto zainteresować się tematem wcześniej. Podczas wyboru namiotu należy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na ilość osób. Jeśli podróżuje ona tylko z partnerem to wówczas 2-osobowy namiot będzie wystarczający, jeśli podróżuje z rodziną to wówczas warto wybrać dostosowany do liczby członków rodziny.

Warto również zwrócić uwagę na to czy ma on specjalny przedsionek, gdzie można byłoby pochować na noc buty, lodówkę turystyczną czy inne przedmioty, jakie niekoniecznie są potrzebne wewnątrz. Wybór śpiwora okaże się być tak samo kłopotliwy lub nawet bardziej. Tutaj kluczową rolę odgrywać będzie zakres temperatur. Dobrze jak będziemy wiedzieć o jakiej porze roku planuje ona z niego korzystać i w jakich warunkach. Wiadomo, że śpiąc w schronisku nie będzie potrzebować tak grubego śpiwora jak śpiąc na polu namiotowym wczesną jesienią. Jeśli odpowiemy na zasadnicze pytania to możemy zabrać się za poszukiwania odpowiednich modeli, albowiem w sklepach online jest ich cała masa. Bez wątpienia uda Ci się znaleźć taki, który spodoba się bliskiej Ci osobie.